Zilele Municipiului Oltenita – Restrictii circulatie

Prin prezenta, va facem cunoscut faptul ca, in perioada, 12.04.2018 – 15.04.2018, Consiliul local al municipiului Oltenita, organizeaza mai multe manifestari cultural artistice si sportive prilejuite de ZILELE MUNICIPIULUI OLTENITA – APRILIE 2018, necesitand restrictionarea circulatiei autovehiculelor in zona ultracentrala a municipiului, incepand cu ziua de miercuri, 11.04.2018 orele 07:00 pe B-dul Republicii (intre Str. Argesului si intersectia cu Aleea Flacara – B.C.R. – alee acces market Carrefour) si pe B-dul Tineretului (intre B-dul Marasesti si Str. Mihai Eminescu), pana luni 16.04.2018, orele 8:00.

Luarea masurilor specifice in vederea asigurarii ordinii si linistii publice si asigurarea masurilor de circulatie rutiera in zona de desfasurare a evenimentului in ziua si intervalul orar mentionate mai sus vor fi asigurate de politisti locali din cadrul Directiei Politia Locala Oltenita, politisti de la Biroul Rutier si Biroul Ordine Publica Urban, din cadrul Politiei municipiului Oltenita, jandarmi din cadrul Subunitatii de Jandarmi Oltenita.

Recomandam conducatorilor auto sa evite zona ultracentrala a municipiului pe durata desfasurarii manifestarilor, sa respecte barierele rutieresi semnalele agentilor Politiei municipiului Oltenita – Biroul Rutier si Politiei locale Oltenita, deoarece, in  cazul nerespectarii vor fi sanctionati contraventional cu amenda.

Traseele ocolitoare care pot fi folosite de conducatorii auto sunt:

1. Directia de mers D.N.4 Bucuresti – Oltenita: B-dul Tineretului – B-dul Marasesti – str. Mihai Bravu- str. Mihai Eminescu;
  2. Directia de mers D.N.4 Bucuresti – Oltenita: B-dul Tineretului – str.Argesului- B-dul Marasesti-str. Pescarilor;
  3. Directia de mers spre zona Ultracentrala: B-dul Tineretului – str. Mihai Eminescu-str. Cuza- Voda-Aleea Flacara-Bvdul Republicii-str.Ll-l.Radulescu – Bd-ul Marasesti;
  4. Directia de mers spre zona Ultracentrala: B-dul Tineretului – str. Mihai Eminescu-str. Mihai Bravu-B-dul Rcpublicii-str.Ll-l.Radulescu-Bvdul Marasesti-Bsdul I Decembrie- Soseaua Calarasi;
  5. Directia de mers spre zona Ultracentrala : B-dul Tineretului – str. Mihai Eminescu- str. Alexandru Iliescu-B-dul Marasesti-str, Argesului -B-dul Tineretului- B-du122 Decembrie;

Author: Primaria Municipiului Oltenita

Comments are disabled.