Comunicat de presa – Controale comune

In data de 2 noiembrie 2015, ora 10:00, Primarul Mun. Oltenita a convocat o parte a Comandamentului pentru Situatii de Urgenta, in vederea stabilirii unor masuri ce trebuie luate ca urmare a evenimetului tragic ce a avut loc la un club din Bucuresti.

La aceasta intrunire au participat reprezentanti ai ISU Calarasi – Detasament Oltenita, Subunitatea de Jandarmi Oltenita, Circa Control Alimente – Directia Sanitar Vetertinara, Politia Municipala Oltenita, Directia Politie Locala, Serviciul Voluntar pentru Situatii de Urgenta.

In urma discutiilor purtate a fost stabilita masura verificarii tuturor unitatilor de pe raza Mun. Oltenita, care desfasoara activitati baruri/restaurante/cluburi, activitati recreative si distractive.

In acest sens, s-a dispus constituirea unor comisii mixte formate din cate doi reprezentanti ai fiecarei institutii participante la discutii.

Actiunea va incepe in data de 3 noiembrie 2015, ora 09:00, de la sediul Primariei, si se va desfasura pe parcursul a trei zile.

Author: admin

Comments are disabled.